Slavlje fudbalera Bajerna iz Minhena, Foto: EPA/RONALD WITTEK

LIGA ŠAMPIONA

Bavarci minimalcem do četiri najbolja tima u Evropi

Objavljeno: 22:59h
Veljko Petrović

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su Arsenal sa 1:0 u revanš utakmici četvrtfinala Lige šampiona i plasirali se u polufinale (prvi meč 2:2).

Prvo poluvreme završeno je bez golova, a Bavarci su u 16. minutu imali solidnu šansu kada je Gabrijel blokirao centaršut Liroja Sanea posle prodora.

Detalj sa utakmice Bajerna i Arsenala u Minhenu
Detalj sa utakmice Bajerna i Arsenala u Minhenufoto: EPA/ANNA SZILAGYI

"Tobdžije" su najozbiljnije pripretili u 31. minutu kada je Gabrijel Martineli šutirao sa oko 15 metara pravo u Manuela Nojera.

Odmah na startu drugog poluvremena, domaćin je mogao da se raduje, ali je Leon Gorecka pogodio stativu.

U 63. minutu usledila je radost na Alijanc areni jer je Rafael Gereiro pogodio Džošuu Kimiha u trepavicu i David Raja je savladan glavom.

Martin Odegard je šutirao u 88. minutu, ali je Manuel Nojer odbranio. Sudije nisu pokazale na korner, iako je isti bio što je razbesnelo Norvežanina.

Nemački velikan igraće protiv boljeg iz dvomeča Mančester sitija i Real Madrida gde ćemo gledati produžetke.